Místní potraviny apod.
Cesky...English
Sunday June 16th 2024
Welcome To Urban Garden Vítejte na stránkách UrbanGarden. Naším cílem je propagovat rostoucí pozitivní aktivity v Praze a České republice. Chceme pomoct sjednotit informace pro veřejnost a nabídnout místo pro výměnu informací o místních potravinách, receptech, zahradničení a farmách, místním podnikání atp.

Rozcestník

Související Odkazy

Zde jsou některé odkazy na místní webové stránky, které nabízejí komplexní informace o místních produktech, farmách a prodejcích, bio zdrojích, receptech, malých firmách, donášce bio jídel a potravin, o připravovaných akcích a událostech, prostě všechny možné novinky.

Tento seznam budeme pravidelně aktualizovat a vybízíme vás, abyste se s námi podělili o příbuzné místní odkazy.

Auto Mat. Pokud jste někdy snili o Praze bez aut, nebo alespoň o více pěších a zelených zónách, pak je AutoMat web právě pro vás..

Bedýnky. Tento web nabízí seznam všech podniků, které organizují bedýnky čerstvého místně vypěstovaného ovoce a zeleniny k vyzvednutí nebo pro dodání. Některá zařízení nabízejí také mléčné výrobky, med a maso, stejně jako výhradně bio produkty.

Bio Portál se zaměřuje na možnosti bio potravin, tipy jak si založit vlastní ekologickou zahradu a pěstovat vlastní potraviny a spoustu dalších zajímavých podobně zaměřených článků.

Bio Spotrebital. Toto je dobrý zdroj o tuzemských bio potravinách a ekologických farmách. Najdete zde aktualizované informace o farmářských trzích ve městě, stejně jako seznamy nabídek ekologických farem mimo Prahu. Články jsou různorodé, pokrývají vše od toho kde sehnat bio jablka až po informaci jak pracovat jako dobrovolník na ekologické farmě.

Bio Life zobrazuje kompletní seznam bio a EKO farem v České republice, dále také kozí farmy a ekologické vinice. Uvádí zde také bio recepty a ekologické obchody a nabízí obsáhlé informace a novinky týkající se jógy.

Česká hospodyňka. Tyto stránky nabízejí stovky receptů pro tradiční česká jídla i mezinárodní kuchyni. Najdete zde také kategorii, která sleduje nejpopulárnější recepty za posledních 7 dní a je legrační vidět, co lidi zrovna vaří. Vybízí tu přispěvovatele, aby posílali články o jídle, dietách a všeobecně o životním stylu.

Český Grunt
. Obchod s potravinami Český Grunt nabízí produkci malých a středně velkých domácích farmářů a výrobců. Obchod se nachází v Praze 3 na rohu Vinohradské a Radhošťské ulice. Mají na skladu dobrý výběr místních uzenin, masa, mléčných výrobků, pečiva a sezónní ovoce a zeleninu.

Pan Cuketka. ‘Mr. Zucchini’ provozuje web nabitý užitečnými informacei o místních restauracích, víně a bio produktech, novinky o jídle, recepty a spoustu výborných odkazů o jídle v Praze a České republice. A fotky jsou skvělé.

Web Garten nabízí informace o zahradní a krajinářské architektuře, o sázení a pěstování květin a bylinek, o zelených městech a vesnicích, encyklopedii rostlin a rozsáhlé fórum pro zahrádkáře pro diskuzi o různých tipech a nápadech.

Greenways. Greenways je webový portál, který poskytuje informace o “zelených stezkách, cestách a přírodních koridorech” pro cyklisty, rekreaci, turismus a sport.

Paleo Diet. Nabízí informace o paleo dietě, recepty a stravovacích službách pro Pražáky, kteří nemají čas připravit si vlastní zdravá paleo jídla. Paleo dieta klade důraz na čerstvou zeleninu, ovoce a libové maso, pokud možno z místních zdrojů a bio.

Slow Food. České webové stránky Slow Food jsou pobočkou celosvětového hnutí Slow Food. Jejich cílem je propagovat ocenění místních tradičních jídel a potravin a zjišťovat, jak výběr jídla může ovlivnit běh světa. Dozvíte se zde o ochutnávkách místního jídla a seminářích, stejně jako o legračních receptech jako je ten “Umí moderní žena dělat kysané zelí”?

El Souk je kulinářský blog receptů a informací se zaměřením na arabskou, sefardskou a perskou kuchyni. Určitě stojí za prozkoumání díky originálnímu obsahu, na požádání jsou nabízeny kurzy arabského vaření a semináře o jídle.  • RSS