Místní potraviny apod.
Cesky...English
Wednesday April 24th 2024
Welcome To Urban Garden Vítejte na stránkách UrbanGarden. Naším cílem je propagovat rostoucí pozitivní aktivity v Praze a České republice. Chceme pomoct sjednotit informace pro veřejnost a nabídnout místo pro výměnu informací o místních potravinách, receptech, zahradničení a farmách, místním podnikání atp.

Zelená mapa Prahy

Zelená mapa Prahy

Zelená mapa Prahy.

Pražáci, oprašte svou vycházkovou obuv! Ve středu 22. září se Praha připojila k více než 600 městům a komunitám a získala svou úplně vlastní, na míru šitou Zelenou mapu. Mapa představuje zcela nový pohled na město, byla vypracovaná dobrovolníky a vydaná asociací Auto*Mat za podpory Nadace Partnerství a Ministerstva životního prostředí a liší se od běžných map tím, že vyznačuje zelené bydlení a ekologické, sociální a kulturní zdroje – na mapě jsou zvýrazněny stezky pro chodce a kola, parky, pěší zóny, bio kavárny a trasy veřejné dopravy.

Zelená mapa nabízí osvěžující perspektivu, v které silnice a dálnice zamořené auty ustupují možnosti jak se dostat po městě bez čtyř kol a benzínového motoru. Obyvatelé Prahy i turisté zde najdou stovky tipů na kulturní památky a ekologicky přátelské podniky po městě, stejně jako nekuřácká zařízení.

Jak je uvedeno na oficiálním webu Zelené mapy, tento průvodce slouží jako pomocník k zmapování ekologického bydlení, přírody a kultury s adaptabilními nástroji a ikonkami. Cílem asociace je propagovat spoluúčast na udržitelném komunitním rozvoji na celém světě, s použitím mapy jako média.

Papírová mapa je zdarma, v současné době je v distribuci přes 40 000 kopií.

Reader Feedback

One Response to “Zelená mapa Prahy”

  1. Paul says:

    Bylo by dobré, kdyby tam byl on-line verze mapy? (protože to není tak snadné se dostat jedna)

Leave a Reply  • RSS