Místní potraviny apod.
Cesky...English
Sunday July 21st 2024
Welcome To Urban Garden Vítejte na stránkách UrbanGarden. Naším cílem je propagovat rostoucí pozitivní aktivity v Praze a České republice. Chceme pomoct sjednotit informace pro veřejnost a nabídnout místo pro výměnu informací o místních potravinách, receptech, zahradničení a farmách, místním podnikání atp.

Zóna: Vítkovská stezka na Žižkově Tachovské nám.

Starý vítkovský tunel

Náš festiválek chceme pojmout jako prezentaci možných aktivit v rámci Vítkovské stezky a přilehlých ulic formou prezentací, workshopů a procházek se zaměřením na veřejné zahrady ve městě, zelené stezky-greenways pro cyklisty, pěší či in-linisty a přístup obyvatel na stezku a využití recyklovaných materiálů z městského prostředí. V zóně Žižkov chceme poukázat na historii a genia loci místa i na možnou budoucí spolupráci obyvatel místa, NNO a podnikatelů při rozvoji stezky. V zóně se spojí i legendární místní podniky jako hospody U vystřeleného oka či U Slovanské a divadlo Ponec s ukázkami příkladů guerilla gardening, veřejných kol Homeport, návrhů architektů na zpřístupnění místa či workshop na využití recyklovaných materiálů ReReRe.cz, vaření z místních surovin LokalBurger.cz atd. Cílem jednodenní akce bude získat od občanů I podněty k dalším aktivitám a akcím na stezce. Zároveň chceme dát obyvatelům Žižkova i celé Prahy možnost seznámit se blíže s tímto novým projektem, jeho historií a ve spolupráci s městskými částmi a dalšími institucemi vytvořit zajímavý veřejný prostor, o který se budou starat a dále jej rozvíjet I místní obyvatelé.

Naším cílem je v první řadě vytvořit funkční koalici partnerů z řad obce, neziskových organizací, podnikatelů a místních obyvatel s cílem vytvořit živý prostor příjemný jak k dojíždce do práce či školy, tak I pro rekreaci a regeneraci sil aktivní formou.  New York má svůj občanský projekt – stezku High Line, proč by nemohla mít Praha jeho obdobu? Centrem dění 24.9.2011 bude samotná Vítkovská stezka a okolí Tachovského náměstí, které je křižovatkou pro Vítkovskou stezku s Karlínským tunelem a přilehlými ulicemi ke Koněvově ul. Chceme zábavnou formou zapojit obyvatele do dění kolem Vítkovské stezky formou účasti na workshopech, cyklo/procházce s průvodcem a architektem, DJ a pojízdným cyklo soundsystémem, stánky s informacemi a občerstvení místních podnikatelů.

Program:

 • 09:00-10:00  úklid stezky s dobrovolníky
 • 10:00-11:00  workshop ReReRe – recyklace cykloduší a barvení látkových tašek
 • 11:00-12:30   exkurze po Vítkovské stezce s historickým výkladem a zastávkami u
  zapojených projektů a organizací, ukázka guerilla gardening
 • 13:00-15:30   Velká podzimní cyklojízda Prahou
 • 16:00-17:00    koncert v zahradě U vystřeleného oka
 • 17:00-17:30    divadelní performance divadla Ponec
 • 11:00-18:00     celodenní akce a stánky:
  ReReRe – bezplatná burza oblečení a knížek, cyklodílna Bicykl, stánek městská
  cyklistika – Nadace Partnerství/Greenways, Prostor 008 – prezentace projektu
  zpřístupnění stezky z ulic Jeronýmova a U Božích bojovníků  Architekti
  e-chmelar.com
  – prezentace projektu výtahu na Vítkov „Karlin Vitkov
  Conected!“, Urban garden.cz  – prezentace veřejných zahrad, veřejná kola
  Homeport z Karlína, Galasovy cyklojízdy, cyklosoundsystém,  Šmídová Landscape
  Architects
  zahradní architekti, o.s. Za lepší Koněvku a další

Reader Feedback

One Response to “Zóna: Vítkovská stezka na Žižkově Tachovské nám.”

 1. […] některého z workshopů. Více informací o festivalu naleznete na webu http://www.zelenamapa.cz a http://www.urbangarden.cz. Jak se na akci […]

Leave a Reply • RSS