Místní potraviny apod.
Cesky...English
Sunday June 16th 2024
Welcome To Urban Garden Vítejte na stránkách UrbanGarden. Naším cílem je propagovat rostoucí pozitivní aktivity v Praze a České republice. Chceme pomoct sjednotit informace pro veřejnost a nabídnout místo pro výměnu informací o místních potravinách, receptech, zahradničení a farmách, místním podnikání atp.

Pražské cyklozvonění 2010

Pražské cyklozvonění.

Pražské cyklozvonění.

Následující text byl převzat z Pražské cyklozvonění:

Velká cyklojízda po pražských cyklostezkách a cyklotrasách, na kterou naváže zábavné odpoledne na Císařské louce.

Přidejte se k pelotonu, který dopoledne vyrazí z různých míst Prahy! Trasa i tempo jsou voleny tak, aby se jich mohly zúčastnit i děti. [ Místa a časy odjezdů ]

Na organizaci spolupracují městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Slivenec a Libuš, společně s Nadací Partnerství. Peloton „žlutých triček“ se sjede na zábavné odpoledne na Císařské louce v Praze 5. Tady na účastníky akce čeká zajímavý program pro celou rodinu. Účastníci se mohou těšit na školu bezpečné jízdy po Praze, plavbu dračích lodí po Vltavě nebo na ukázku hasičské techniky. Na místě bude k dispozici technik pro opravu nebo seřízení kol zdarma. Děti si budou moci zaskotačit na dětském hřišti s prolézačkou ve tvaru lodi, na pavoučí síti či zaskákat si na trampolíně. Na několika stanovištích se dozvědí více o přírodě, zkusí poznat zvířecí stopy, uloví si rybičku nebo si mohou sami vyrobit zvířátko v rámci některé z výtvarných dílen. Program je určený pro děti i dospělé ve věku od 2 do 99 let.
Nakonec se všichni účastníci společně pokusí udělat nový rekord ve zvonění na cyklistický zvonek.

Cyklojízda pro rodiny s dětmi je součástí „Evropského týdne mobility“ v Praze. Cílem akce je představit obyvatelům a návštěvníkům Prahy bezpečné cyklotrasy, které lze využít ke každodenním cestám do práce i do školy a upevnit partnerství mezi jednotlivými městskými částmi a Nadací Partnerství při realizaci cyklostezek a cyklotras v Praze.

Na akci je možné dorazit také pěšky z tramvajové zastávky Lihovar (TRAM 12, 14, 20), případně ze zastávek přívozů (trasa P3 nebo P5, zastávka Lihovar či Císařská louka). Trasa od zastávek MHD bude vyznačena.

Leave a Reply  • RSS